Historia szpitala
STRONA: 1 z 1
Wprowadził: Anna Bondar   |  Data wpisu: 2013-10-21  |  Data wytw.: 2013-10-21
Drukuj

Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu to nowoczesny zakład leczniczy mieszący się w kilku obiektach pawilonowych. 
Jeden z pawilonów Szpitalnych stanowi część zabytkową, która jako prywatna lecznica została założona w ramach działania fundacji dobroczynnej w 1895 roku przez hrabiankę Zofię z Zamoyskich Tarnowską. 
Po kilku latach działania lecznicy Zdzisław Tarnowski pragnąc pomóc okolicznej ludności w uzyskiwaniu skutecznej pomocy lekarskiej, a także w podziękowaniu za uzdrowienie swej matki ufundował i w dniu 12 lutego 1904 roku oddał do publicznego użytku Szpital w Tarnobrzegu. 
Takie były początki tej zasłużonej dla miasta i okolicy placówki. Obecnie nową historię Szpitala zapoczątkowała przeprowadzona w roku 1999 reforma administracyjna kraju, która sprawiła, że organem założycielskim i nadzorującym Szpital stał się Samorząd Województwa Podkarpackiego. 
Podstawowym zadaniem Szpitala jest udzielanie świadczeń leczniczych i rehabilitacyjnych w trybie stacjonarnym i ambulatoryjnym oraz świadczeń z zakresu pomocy doraźnej. Udzielamy świadczeń pacjentom z terenu województwa podkarpackiego ze szczególnym uwzględnieniem miasta Tarnobrzega oraz gmin powiatu tarnobrzeskiego,a także innym osobom spoza ww. terenu, które decydują się na leczenie w tarnobrzeskim Szpitalu. Świadczenia udzielane są w ramach ubezpieczenia zdrowotnego jak również odpłatnie dla pacjentów nieubezpieczonych. 
Szpital posiada 398 łóżek (w tym 18 łóżek noworodkowych).Tarnobrzeski szpital jest placówką wieloprofilową, wykonującą wysokospecjalistyczne procedury medyczne w oparciu o wykwalifikowaną kadrę i nowoczesną aparaturę medyczną.
Naszym pacjentom zapewniamy kompleksową opiekę zgodnie z obecnie obowiązującymi standardami medycznymi. Realizujemy szereg programów mających wpływ na bezpieczeństwo hospitalizowanych pacjentów oraz bezpieczeństwo pracy pracowników.
Pracujemy na asortymencie sprzętu jednorazowego użytku. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pacjentów prowadząc stały monitoring poziomu satysfakcji z leczenia w naszym szpitalu.
W celu optymalizacji opieki nad pacjentem stosujemy metody zapewnienia jakości czyli zarządzanie przez jakość gdzie w centrum zainteresowania jest pacjent. Potwierdzeniem skuteczności naszych działań jest uzyskanie certyfikatu akredytacyjnego nadanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie. 
 

Podmiot publikujący: Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu
Zatwierdził do publ.: Bożena Pelc Wytworzył: Anna Bondar
Rejestr zmian: link do rejestru

Ilość załadowań tej pozycji menu: 2458
Ilość dokumentów w dziale: 1